Program

NB! Viktige endringer

NB! Viktige endringer som ikke står i programavisen

1 BOHO-workshop: Byplansjefene

Lør 23. sept kl 12, 13, 15 og 16

2 BOHO-workshop: Rom, sanser og arkitektur

Lør 23. sept. kl 14 og 15

3 BOHO-workshop: Dagen alle mistet nøklene sine

Lør 23. sept. kl 11 og 12

4 BOHO-workshop: Høye bygg

Lør 23. sept. kl 11 -17 Drop-in

5 BOHO-workshop: Labyrint

Lør 23. sept. kl 11 og 14

6 BOHO-workshop: Bygg ditt drømmehus

Lør kl 11-17 Drop-in

7 BOHO-workshop: Hall of Fame

Lør 23. sept kl 11-17

8 BOHO-workshop: Body Architecture

Lør 23. sept. kl 11 og 12

9 BOHO-workshop: Communicating Ideas in Physical Space

Lør 23. sept kl 11-17

10 BOHO-workshop: Et sted å være

Lør 23. sept kl 12-17

11 BOHO-verksted – Kunstnernes Hus

Lør 23. sept kl 14-16

12 BOHO-verksted: FUBIAK

Lør. 23. sept kl 12-14

116 BOHO – Oppsøk, Oppdag og Opplev

Lør 23. sept. kl. 12-17

21 BOHO – City life is puzzling

Lør 23. sept kl 11-17

13 Sentralen

Lør 23. sept. kl. 10-17

14 Nasjonalmuseet – Arkitektur

Lør 23. sept kl 12-17

15 Asplan Viak Oslo – Kongens gate 1

Lør 23. sept. kl 12-15

16 Flerbruksmøbel

Lør- 23. sept kl 12-14

17 Langbordet

Lør- 23. sept kl 12-16

18 Det Norske Teatret

Lør 23. sept. kl 12 og 13

19 Gyldendalhuset

Lør 23. sept. k 12-15

20 Kunstnernes Hus

Lør 23. sept kl 13

22 Nationaltheateret

Lør. 23. sept. kl 12

23 Strekkoden barnehage

Lør 23. sept kl 15-17

24 Losæter Bakehus

Søn 24. sept kl 11-17

25 Greenhouse Oslo – Beklager avlyst!

- Beklager avlyst!

26 Cafeteatret (Nordic Black Theatre)

Søn 24. sept kl 13-17

27 Grønland Kulturstasjon

Lør og søn 23. - 24. sept kl 12 og 14

117 Grønland Kirke

Lørdag 23. sept. kl. 11-15

28 Biblo

Søn 24. sept kl 12-16

29 Vålerenggata 26

Søn 24. sept kl 13-15

30 Brynseng skole – NB! Endret tidspunkt!

NB! Tidspunkt! Lør 23. sept. kl 12-15

31 Freiasalen

Lør 23. sept kl 12-16

32 Freiaparken

Lør 23. sept kl 12-16

33 Leilighet i gammel bygård

Lør 23. sept. kl 15-17 Søn 24. sept kl 12-14

34 Bakgård i Byfornyelsen 1987

Lør 23. sept kl 15-17 Søn 24. sept kl 12-14

35 Deichmans gate

Lør 23. sept kl 14.30

36 Bitraf renovasjonssprosjekt – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

37 Kristparken

Lør og søn 23. og 24. sept

38 Møllergata skole

Lør 23. sept. kl. 13.00 v/ byantikvar Janne Wilberg

39 Oslo Skolemuseum

Lør 23. sept. kl. 12.00

40 Skolegård Møllergata skole

Lør 23. sept kl 14

41 Bolig i Bergfjerdingen-Dessverre avlyst!

Beklager, avlyst!

42 Vidars gate 9B

Lør 23. sept kl 11-14

43 NRK

Lør 23. og søn 24. kl 13.30

44 Nordea HQ

Lør 23. sept kl 10-12

45 Industrigata 36

48 M12-Rehabilitert leilighet

Lør 23. sept. kl 11-13

47 Kjeglebanen

Lør og søn 23. - 24. sept kl 12-18

48 Modernisering med farger

Lør 23. sept kl 11-15

49 Fram-gården

Lør 23. sept kl 10-13

50 Møllers fotosamling

Lør 23. sept kl 10-13

51 Ind-Eks-huset

Lør 23. sept kl 12-14

52 Fra moderne framtidsbilder via et utskjelt 60-talls ikon til verneverdige kulturminner!

Lør 23. sept kl 12.30

53 Observatoriet

Lør og søn 23. -24. sept kl 12, 13, 14 og 15

54 Villa Grande

Søn 24. sept. kl 10-17

55 Kongsgården gartneri

Lør og søn 23. -24. sept kl 12-14

56 Ombygging

Lør 23. sept kl 11-13

57 Ekely

Lør 23. og søn 24. sept kl 13-17 Omvisning kl 14

58 Enebolig over 5 plan

Søn 24. sept kl. 13.00 – 16.00

59 Greger Grams vei

Lør 23. sept. kl 13-16

60 Villa Stenersen

Lør 23. og søn 24. sept kl 10-17

61 Tomba Emanuelle

Lør 23. sept kl 12-16

62 Risalléen/Ekelyveien 13B

Søn 24. sept kl 13-16

63 Røa Menighetsbarnehage

Søn 24. sept. kl 12.30-15

77 Kroloftet

Lør og søn 23. -24. sept kl 12-18

78 Enebolig av Arne Korsmo

Søn 24. sept kl 14-16

64 Nydalen livsstilsvandring

Søn 24. sept. kl 13

65 Spikerverket boliger

Søn 24. sept. kl 12-15

66 Torgbygget

Søn 24. sept del av #64 Livsstilsvandring

67 Elvebreddeparken

Søn 24. sept. Del av #64 Livsstilsvandring

68 Industrihistorisk vandring

Søn 24. sept. kl 10

69 Spikerparken

Søn 24. sept kl 11

70 Egmonthuset (Spikerverket)

Søn 24. sept kl 12-15

71 Prøv fluekasting

Søn 24. sept.

72 Nydalsveien 30B

Søn 24. sept. kl 11-14

73 Fangene på fortet

Søn 24. sept kl 10-11

74 Mad arkitekter

Søn 24. sept. kl 14-16

75 Spikerverket næring

Søn 24. sept kl 12-14

76 Fernanda Nissen skole

Søn 24. sept kl 14

79 Margarinfabrikken barnehage

Søn 24. sept. kl 15

80 Oslo Skatehall

Søn 24. sept kl 15-17

81 Kolonihagehytte

Søn 24. sept. kl 12-15

82 Håkon Mjelvas atriumhus

Søn 24. sept kl 12-14.30

83 Dr. Dedichens asyl -Trosterudvillaen

Søn 24. sept kl 12-17

85 Lekelandskap

Søn 24. sept. kl 12-14

86 Fubiak

Omvisning lør 23. sept. kl 13

87 Moderne enebolig

88 Barneslottet – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

89 Manglerud kirke – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

90 Senter for bylandbruk – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

91 Bogstad gård

Lør 23. sept. kl 12 - 16

92 Trollveien 42

Søn 24. sept kl 14-17

93 Outdoor Light Studio

94 Halmhus på Svestad

Søndag kl 14-17 Forelesning kl 14.30

95 Parmanns jordhus

Søn 24. sept. kl 13-15

96 Bærum kommunes Hopp-av-og-på-buss

Lør 23. sept 12-15 En runde ca hver halvtime

97 Bærum kulturhus

Lør 23. sept. kl 11-16

98 Løkkehagen

Lør 23. og søn 24. sept. kl. 12-15

99 Sal Haaken

Lør 23. og søn 24. sept. kl 11 - 17 Omvisning v/ Stein Halvorsen søndag kl 13

100 Smelters Mathus

Lør 23. og søn 24. sept kl. 12 – 16 Omvisning lørdag kl 13

101 Skulpturparken Bærums verk

Lør 23. sept 10 - 16 og søn 24. sept kl 12 - 16

102 Haga Golf

Lørd 23. sept. kl. 10.00 – 18.00 Omvisning kl. 11 og 11.30

103 Enebolig

Søn 24. sept kl. 12-14

104 Kulturkirken Grinilund

Lør 23. og søn 24. kl 12 -15 Omvisning lørdag kl 12 og 12.30

106 Grini Mølle

Søn 24. sept kl 11-13

107 Oslo International School

Lør 23. sept. kl 14-16 Omvisning v/ DivA kl 14

108 Café Samson

Lør 23. og søn 24. sept kl 10-21

109 Enebolig

Lør 23. sept. kl 11-13

110 Fornebuporten

Søn 24. sept. kl 11-15

111 Imprints

Søn 24. sept kl 11-15

112 Engineerium

Søn 24. sept. kl 11-16. Omvisning kl 13 og 14.30

113 Punkt. Fornebu – containerpark

Lør og søn kl 12-15

114 Strand restaurant

Søn 24. sept kl 11-19

115 Villa Wathne

Søn 24. sept. kl 12-16

Arrangørpartner:

Sponsorer