Grünerløkka

71 Prøv fluekasting

Søn 24. sept.

72 Nydalsveien 30B

Søn 24. sept. kl 11-14

73 Fangene på fortet

Søn 24. sept kl 10-11

74 Mad arkitekter

Søn 24. sept. kl 14-16

75 Spikerverket næring

Søn 24. sept kl 12-14

76 Fernanda Nissen skole

Søn 24. sept kl 14

79 Margarinfabrikken barnehage

Søn 24. sept. kl 15

80 Oslo Skatehall

Søn 24. sept kl 15-17

81 Kolonihagehytte

Søn 24. sept. kl 12-15

82 Håkon Mjelvas atriumhus

Søn 24. sept kl 12-14.30

85 Lekelandskap

Søn 24. sept. kl 12-14

86 Fubiak

Omvisning lør 23. sept. kl 13

87 Moderne enebolig

88 Barneslottet – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

89 Manglerud kirke – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

90 Senter for bylandbruk – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

91 Bogstad gård

Lør 23. sept. kl 12 - 16

92 Trollveien 42

Søn 24. sept kl 14-17

93 Outdoor Light Studio

94 Halmhus på Svestad

Søndag kl 14-17

Forelesning kl 14.30

95 Parmanns jordhus

Søn 24. sept. kl 13-15

96 Bærum kommunes Hopp-av-og-på-buss

Lør 23. sept 12-15 En runde ca hver halvtime

97 Bærum kulturhus

Lør 23. sept. kl 11-16

98 Løkkehagen

Lør 23. og søn 24. sept. kl. 12-15

99 Sal Haaken

Lør 23. og søn 24. sept. kl 11 - 17
Omvisning v/ Stein Halvorsen søndag kl 13

100 Smelters Mathus

Lør 23. og søn 24. sept kl. 12 – 16
Omvisning lørdag kl 13

101 Skulpturparken Bærums verk

Lør 23. sept 10 - 16 og søn 24. sept kl 12 - 16

102 Haga Golf

Lørd 23. sept. kl. 10.00 – 18.00
Omvisning kl. 11 og 11.30

103 Enebolig

Søn 24. sept kl. 12-14

104 Kulturkirken Grinilund

Lør 23. og søn 24. kl 12 -15 Omvisning lørdag kl 12 og 12.30

106 Grini Mølle

Søn 24. sept kl 11-13

107 Oslo International School

Lør 23. sept. kl 14-16
Omvisning v/ DivA kl 14

108 Café Samson

Lør 23. og søn 24. sept kl 10-21

109 Enebolig

Lør 23. sept. kl 11-13

110 Fornebuporten

Søn 24. sept. kl 11-15

111 Imprints

Søn 24. sept kl 11-15

112 Engineerium

Søn 24. sept. kl 11-16. Omvisning kl 13 og 14.30

113 Punkt. Fornebu – containerpark

Lør og søn kl 12-15

114 Strand restaurant

Søn 24. sept kl 11-19

115 Villa Wathne

Søn 24. sept. kl 12-16

Program som .pdf

Last ned og skriv ut!

Kart over alle hus og steder 2016

Lørdag 24. september 2016

Program lørdag 24. sept 2016

Lørdag 24. september 2016

Program søndag 25. september 2016

Søndag 25. september 2016

Hus med omvisning

Boliger

Guidede turer gjennom større områder

Guidede vandringer

Tema: Bolig

Boliger

Tema: Statsbygg i 200!

Statsbygg i 200!

Tema: Groruddalssatsingen

Tema: Landskapsarkitektur

Barnevennlige hus

Åpne hus for barn

Alna

Alna

Bjerke

Bjerke

Frogner

Boliger

Gamle Oslo

Sentrum

Grorud

Grorud

Grünerløkka

Boliger

Nordstrand og Østensjø

Nordstrand og Østensjø

Nydalen og Nordre Aker

Boliger

Sentrum

Sentrum

Stovner

Stovner

Ullern og Vestre Aker

Boliger

Akershus

Boliger

OÅH2016 – Statsbygg i 200!

122 Kjørbo Powerhouse

Lør 24. sept.kl 12 og 13

1 Oslo fengsel (“Botsen”)

Lørdag kl 10-14

2 Brannmuseet

Lørdag kl 10-14

3 Fafo

Lørdag kl 10-14

4 Grønland Kirke

Lørdag 24. sept. kl. 11-15

5 Enerhaugen borettslag

Lør 24. sept kl 11-15

6 Biblo

Lør 24. sept kl 15-17

7 Klosterenga borettslag

Lør 24. sept. kl 12

8 Oslo bispegård

Lør 24. sept. kl 17-20

9 Vålerenggata 26

Lørdag 24. sept. kl 13-16

10 Bussbefaring park til park NB! ENDRING!

Søn kl 13.30 NB! Oppmøte Vahls gate

11 Signex

Lør 24. og søn 25. sept. kl 12-15

12 Modernisert arbeiderbolig

Søn 25. sept.kl 12-15

13 Sørenga Sjøbad

Søn 25. sept kl 14

14 KODASEMA-huset

24. sept - 2. okt. kl10-22

15 Operaen

Søn 25. sept. kl 14, 15 og 16

16 Statsbygg hovedkontor

Lør 24. sept. kl 12-14

18 Høyblokken

Lør og søn 24. og 25. sept kl 12-16

19 Y-Blokken

Lør og søn 24. og 25. sept. kl 12-16

20 Regjeringsbygg 4 (R4)

Lør og søn 24. og 25. sept. kl 12-16

22 Høyesterett

Lør og søn 24. og 25. sept. kl 12 og 14

23 Sentralen (gamle Christiania Sparebank)

24. sept: 12.00, 14.00 og 16.00, 25. sept: 12.00, 14.00 og 16.00

24 Asplan Viak Oslo – Kongens gate 1

Søn 25. sept kl 11-15

25 Nasjonalmuseet – Arkitektur

Lør 24. og søn 25. sept. kl 12-17

26 Rytterkorpsets Ridehus

Lør 24. sept kl 12-14

27 Rytterkorpsets stall

Lør 24. og sept kl 12-14

28 Domus Academica og Gamle festsal

Lør 24. og søn 25. sept kl 12-16

29 Domus Media – Universitetets aula

Lør 24. og søn 25. sept kl 12-16

30 Domus Bibliotheka

Lør 24. og søn 25. sept kl 12-16

31 UiO Professorboligen

Lør 24. og søn 25. sept. kl 12-16

32 Wilhelm von Hannos atelier og kapell

Lør 24. kl 15-17

33 Victoria terrasse

Lør 24. sept kl 14-16

34 Arkitekturvandring Tjuvholmen

Lør 24. og søn 25. sept. kl 13

35 Observatoriet

Lørd 24. og søn 25. sept kl 12, 13, 14 og 15

36 Arkitekturbad på Vestkantbadet

Lør 24. sept kl 08-12 (Bading kl 08-10)

Arrangørpartner:

Sponsorer