Grünerløkka

17 Langbordet

Lør- 23. sept kl 12-16

19 Gyldendalhuset

Lør 23. sept. k 12-15

20 Kunstnernes Hus

Lør 23. sept kl 13

23 Strekkoden barnehage

Lør 23. sept kl 15-17

24 Losæter Bakehus

Søn 24. sept kl 11-17

27 Grønland Kulturstasjon

Lør og søn 23. - 24. sept kl 12 og 14

117 Grønland Kirke

Lørdag 23. sept. kl. 11-15

28 Biblo

Søn 24. sept kl 12-16

29 Vålerenggata 26

Søn 24. sept kl 13-15

30 Brynseng skole – NB! Endret tidspunkt!

NB! Tidspunkt! Lør 23. sept. kl 12-15

33 Leilighet i gammel bygård

Lør 23. sept. kl 15-17
Søn 24. sept kl 12-14

34 Bakgård i Byfornyelsen 1987

Lør 23. sept kl 15-17
Søn 24. sept kl 12-14

35 Deichmans gate

Lør 23. sept kl 14.30

36 Bitraf renovasjonssprosjekt – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

37 Kristparken

Lør og søn 23. og 24. sept

38 Møllergata skole

Lør 23. sept. kl. 13.00 v/ byantikvar Janne Wilberg

39 Oslo Skolemuseum

Lør 23. sept. kl. 12.00

40 Skolegård Møllergata skole

Lør 23. sept kl 14

41 Bolig i Bergfjerdingen-Dessverre avlyst!

Beklager, avlyst!

42 Vidars gate 9B

Lør 23. sept kl 11-14

43 NRK

Lør 23. og søn 24. kl 13.30

45 Industrigata 36

48 M12-Rehabilitert leilighet

Lør 23. sept. kl 11-13

48 Modernisering med farger

Lør 23. sept kl 11-15

50 Møllers fotosamling

Lør 23. sept kl 10-13

51 Ind-Eks-huset

Lør 23. sept kl 12-14

52 Fra moderne framtidsbilder via et utskjelt 60-talls ikon til verneverdige kulturminner!

Lør 23. sept kl 12.30

53 Observatoriet

Lør og søn 23. -24. sept kl 12, 13, 14 og 15

56 Ombygging

Lør 23. sept kl 11-13

57 Ekely

Lør 23. og søn 24. sept kl 13-17
Omvisning kl 14

58 Enebolig over 5 plan

Søn 24. sept kl. 13.00 – 16.00

59 Greger Grams vei

Lør 23. sept. kl 13-16

61 Tomba Emanuelle

Lør 23. sept kl 12-16

62 Risalléen/Ekelyveien 13B

Søn 24. sept kl 13-16

63 Røa Menighetsbarnehage

Søn 24. sept. kl 12.30-15

77 Kroloftet

Lør og søn 23. -24. sept kl 12-18

78 Enebolig av Arne Korsmo

Søn 24. sept kl 14-16

64 Nydalen livsstilsvandring

Søn 24. sept. kl 13

65 Spikerverket boliger

Søn 24. sept. kl 12-15

66 Torgbygget

Søn 24. sept del av #64 Livsstilsvandring

67 Elvebreddeparken

Søn 24. sept. Del av #64 Livsstilsvandring

68 Industrihistorisk vandring

Søn 24. sept. kl 10

69 Spikerparken

Søn 24. sept kl 11

70 Egmonthuset (Spikerverket)

Søn 24. sept kl 12-15

71 Prøv fluekasting

Søn 24. sept.

72 Nydalsveien 30B

Søn 24. sept. kl 11-14

73 Fangene på fortet

Søn 24. sept kl 10-11

74 Mad arkitekter

Søn 24. sept. kl 14-16

75 Spikerverket næring

Søn 24. sept kl 12-14

76 Fernanda Nissen skole

Søn 24. sept kl 14

79 Margarinfabrikken barnehage

Søn 24. sept. kl 15

80 Oslo Skatehall

Søn 24. sept kl 15-17

81 Kolonihagehytte

Søn 24. sept. kl 12-15

82 Håkon Mjelvas atriumhus

Søn 24. sept kl 12-14.30

85 Lekelandskap

Søn 24. sept. kl 12-14

86 Fubiak

Omvisning lør 23. sept. kl 13

87 Moderne enebolig

88 Barneslottet – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

89 Manglerud kirke – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

90 Senter for bylandbruk – Dessverre avlyst

- Dessverre avlyst

91 Bogstad gård

Lør 23. sept. kl 12 - 16

92 Trollveien 42

Søn 24. sept kl 14-17

93 Outdoor Light Studio

94 Halmhus på Svestad

Søndag kl 14-17

Forelesning kl 14.30

95 Parmanns jordhus

Søn 24. sept. kl 13-15

96 Bærum kommunes Hopp-av-og-på-buss

Lør 23. sept 12-15 En runde ca hver halvtime

97 Bærum kulturhus

Lør 23. sept. kl 11-16

98 Løkkehagen

Lør 23. og søn 24. sept. kl. 12-15

99 Sal Haaken

Lør 23. og søn 24. sept. kl 11 - 17
Omvisning v/ Stein Halvorsen søndag kl 13

100 Smelters Mathus

Lør 23. og søn 24. sept kl. 12 – 16
Omvisning lørdag kl 13

101 Skulpturparken Bærums verk

Lør 23. sept 10 - 16 og søn 24. sept kl 12 - 16

102 Haga Golf

Lørd 23. sept. kl. 10.00 – 18.00
Omvisning kl. 11 og 11.30

103 Enebolig

Søn 24. sept kl. 12-14

104 Kulturkirken Grinilund

Lør 23. og søn 24. kl 12 -15 Omvisning lørdag kl 12 og 12.30

106 Grini Mølle

Søn 24. sept kl 11-13

107 Oslo International School

Lør 23. sept. kl 14-16
Omvisning v/ DivA kl 14

108 Café Samson

Lør 23. og søn 24. sept kl 10-21

109 Enebolig

Lør 23. sept. kl 11-13

110 Fornebuporten

Søn 24. sept. kl 11-15

111 Imprints

Søn 24. sept kl 11-15

112 Engineerium

Søn 24. sept. kl 11-16. Omvisning kl 13 og 14.30

113 Punkt. Fornebu – containerpark

Lør og søn kl 12-15

114 Strand restaurant

Søn 24. sept kl 11-19

115 Villa Wathne

Søn 24. sept. kl 12-16

Program som .pdf

Last ned og skriv ut!

Kart over alle hus og steder 2016

Lørdag 24. september 2016

Program lørdag 24. sept 2016

Lørdag 24. september 2016

Program søndag 25. september 2016

Søndag 25. september 2016

Hus med omvisning

Boliger

Guidede turer gjennom større områder

Guidede vandringer

Tema: Bolig

Boliger

Tema: Statsbygg i 200!

Statsbygg i 200!

Tema: Groruddalssatsingen

Tema: Landskapsarkitektur

Barnevennlige hus

Åpne hus for barn

Alna

Alna

Bjerke

Bjerke

Frogner

Boliger

Gamle Oslo

Sentrum

Arrangørpartner:

Sponsorer